ELDECO

Rekonstrukce bytové elektroinstalace

Bydlíte ve starším domě či bytě? Pokud jste neprováděli větší rekonstrukci, je docela dobře možné, že elektroinstalace ve vašem bytě je klidně i 30 a více let stará.

Stejně jako jakékoli jiné vybavení i elektroinstalace stárne a čas od času je potřeba ji zkontrolovat a případně vyměnit. Jak probíhá rekonstrukce elektroinstalace?

Proč vyměnit elektroinstalaci?

Stará elektroinstalace je poruchovější, ale také sebou nese víc rizik. Dříve se totiž elektroinstalace řešila dvouvodičově. Kabely bývaly z hliníku, jenže hliník bez pravidelné a pečlivé údržby neodolává dostatečně zatížení elektřinou. Kvůli přetížení vodičů často dochází ke zkratům, závadám i požárům.

Ohořelá zásuvka 230V a neodborné nebezpečné zapojení.jpg        Ohořelý kryt zásuvky 230V vnitřní strana.jpg        Starý bytový rozvaděč.jpg        Ohořelé vodiče ve starém bytovém rozvaděči.jpg        Ohořelé vodiče a svorkovnice v elektroměrovém rozvaděči.jpg        

Ve zkratce řečeno, dnes se elektro rozvody řeší po technické stránce dokonaleji a bezpečněji.

Revize elektroinstalace

Poctivě a odpovědně provedená rekonstrukce elektroinstalace v domě či bytě je poměrně náročná. Naplánujte si tedy revizi a výměnu elektroinstalace dostatečně předem. Vhodné je spojení rekonstrukce elektroinstalace spolu s rekonstrukcí interiéru. Výměnu elektroinstalace by měli provádět kvalifikovaní elektrikáři, kontroly provedené elektroinstalace zase zkušení revizní technici.

Chci konzultaci

Víte, jak probíhá rekonstrukce elektroinstalace?

1. Revize stávající elektroinstalacerevize.jpg

Nejprve si nechte provést kontrolu, ideálně revizi elektroinstalace. Technik zhodnotí stávající stav elektroinstalace s ohledem na platné normy a vaše potřeby. Technika bude zajímat, jakým způsobem jsou kabelové rozvody ve stěnách uložené, jakého jsou materiálu či jaký je systém vnitřních rozvodů. Dále technik zjistí, jaké elektrické spotřebiče budou v domácnosti využívány.

 

2. Plán rekonstrukce

Pokud dojde technik k závěru, že je potřeba elektroinstalaci vyměnit, začněte plánovat. Dodavatelská firma by vám měla navrhnout vhodné řešení rekonstrukce elektroinstalace

shutterstock_241689421-1.jpgObvykle vám zkušený odborník řekne, jaké části je třeba vyměnit, ptá se, kde budete chtít zásuvky, kde bude kuchyňská linka a velké kusy nábytku, jaké náročnější spotřebiče a kde budete používat. Tomu všemu přizpůsobí novou elektroinstalaci, abyste po rekonstrukce měli zásuvky, vypínače a rozvody vždy tam, kde je potřeba. Při plánování rekonstrukce elektroinstalace si vyberete vhodnédesignové provedení vypínačů, zásuvek a svítidel. V rámci plánu by vám měl sdělit předběžnou cenu rekonstrukce instalace.

 

3. Samotná rekonstrukce

S technikem či projektantem se domluvíte na dalším postupu a termínech. Bude potřeba připravit prostor pro rekonstrukci elektroinstalace. Protože rozvody se zpravidla ukládají přímo do zdí a podlah a následně se zednicky začišťují, připravte se na stavební činnost v bytě během úprav. V bytě se i během rekonstrukce dá samozřejmě bydlet, ale pokud máte děti či domácí zvíře, je to ideální příležitost např. rodinnou pro dovolenou. Vrátíte se odpočatí a budete se těšit z nové, bezpečné elektroinstalace a hezkého bydlení.

výmena elektroinstalace.jpg

Elektroinstalaci lze také vést lištami. Je to sice levnější a méně náročné na stavební činnost, ale také méně estetické. Rozvody v lištách jsou také náchylnější na poškození, pokud na ně například něco těžkého upustíte.

Zvažte, zda chcete mít doma moderní inteligentní elektroinstalaci. Tento moderní postup propojí více zařízení, které můžete ovládat najednou. Lze ovládat veškeré osvětlení, stínící techniku, audio, alarm nebo regulaci vytápění. Inteligentní elektroinstalace se výborně hodí do větších bytů nebo rodinných domů. Pro milovníky komfortu a moderních technologií lze inteligentní elektroinstalaci doporučit.

4. Po rekonstrukci

Po rekonstrukci je potřeba provést další řemeslné práce – například znovu vymalovat. Tyto služby si můžete zařizovat sami v rámci rekonstrukce celého bytu, nebo je pro vás zařídí dodavatel nové elektroinstalace. Pak už nezbývá, než hotovou elektroinstalaci předat. Nová elektroinstalace bude odpovídat technickým a bezpečnostním normám a především vašim potřebám. A navíc – dnešní koncové prvky, jako jsou designové vypínače, zásuvky a svítidla, podtrhnou celkovou atmosféru vašeho interiéru.

Chci zadat poptávku

b7_vigilius16_191103_300_rgb.jpg     r1_bikini-berlin43_210714_300_rgb.jpg     r1acryl-millieu04_180314_300_rgb.jpg     r1eiche-millieu01_180314_300_rgb  kopie.jpg

Prémiové vypínače a zásuvky Berker. Dodávku a montáž zajišťuje ELDECO s.r.o.

r3_frede07_170913_300_rgb.jpg   s1_vigilius23_191103_300_rgb.jpg   s1930_wh09_250912_300_rgb.jpg   b3_hauswetter26_270803_300_rgb.jpg

Prémiové vypínače a zásuvky Berker. Dodávku a montáž zajišťuje ELDECO s.r.o.

Chci poptat vypínače

Jak si vybrat dodavatele?

Výběr dodavatele nebývá jednoduchý. Nikdy se nedívejte jen na cenu rekonstrukce. Cena není to nejdůležitější, důležité je to, co vám nová elektroinstalace přinese. Hledejte firmu, která se na výměnu elektroinstalace specializuje a nabízí vám potřebné garance kvality a zkušenosti.  Je třeba si uvědomit, že elektřina vás může zranit nebo způsobit majetkové škody, úspory na kvalitě nejsou na místě. Naši technici a elektrikáři plní všechny kvalifikační požadavky, mají praxi a instalují výhradně ověřené a kvalitní výrobky pro elektroinstalace od renomovaných firem, jakými jsou např. ABB, Legrand, prémiové vypínače a zásuvky Berker a další.

Nechte si doporučit dodavatele od známých nebo hledejte informace a reference na webových stránkách dodavatelů. Dobrým měřítkem je také šíře služeb dodavatele. Pokud krom revize a rekonstrukce elektroinstalace nabízí firma i doplňkové služby pro komplexní modernizaci elektroinstalace a interiéru, můžete získat ideálního partnera, který vám ušetří starosti a čas. S vhodným dodavatelem bude váš byt či dům bezpečný a krásný.

Chci zadat poptávku

 

Svou práci děláme poctivě.

Ať hledáte jakékoliv řešení, ozvěte se nám. Rádi vám pomůžeme.

Kontaktujte nás