ELDECO

Rekonstrukce bytové elektroinstalace

Bydlíte ve starším domě či bytě? Pokud jste neprováděli větší rekonstrukci, je docela dobře možné, že elektroinstalace ve vašem bytě je klidně i 30 a více let stará.

Proč vyměnit elektroinstalaci?

Stará elektroinstalace je poruchovější, ale také sebou nese víc rizik. Dříve se totiž elektroinstalace řešila dvouvodičově. Kabely bývaly z hliníku, jenže hliník bez pravidelné a pečlivé údržby neodolává dostatečně zatížení elektřinou. Kvůli přetížení vodičů často dochází ke zkratům, závadám i požárům.

Vyhořelá zásuvka 230V. Nebezpečný výsledek neodborného zapojení.

Vyhořelá zásuvka 230V. Nebezpečný výsledek neodborného zapojení.

Starý bytový rozvaděč. Ohořelé vodiče v bytovém rozvaděči a žárem zkroucený kryt rozvaděče.

Starý bytový rozvaděč. Ohořelé vodiče v bytovém rozvaděči a žárem zkroucený kryt rozvaděče.

Elektroměrový rozvaděč v bytovém domě. Ohořelé vodiče a vypálená svorkovnice.

Elektroměrový rozvaděč v bytovém domě. Ohořelé vodiče a vypálená svorkovnice.

 

Ve zkratce řečeno, dnes se elektro rozvody řeší po technické stránce dokonaleji a bezpečněji.

Chci revizi elektroinstalace

Poctivě a odpovědně provedená rekonstrukce elektroinstalace v domě či bytě je poměrně náročná. Naplánujte si tedy revizi a výměnu elektroinstalace dostatečně předem. Vhodné je spojení rekonstrukce elektroinstalace spolu s rekonstrukcí interiéru. Výměnu elektroinstalace by měli provádět kvalifikovaní elektrikáři, kontroly provedené elektroinstalace zase zkušení revizní technici.

Chci konzultaci

Víte, jak probíhá rekonstrukce elektroinstalace?

1. Posouzení stávající elektroinstalacerevize.jpg

Nejprve si nechte provést kontrolu, ideálně revizi elektroinstalace. Technik zhodnotí stávající stav elektroinstalace s ohledem na platné normy a vaše současné i budoucí potřeby. Technika bude zajímat, jakým způsobem jsou kabelové rozvody ve stěnách uložené, jakého jsou materiálu či jaký je systém vnitřních rozvodů. Dále technik zjistí, jaké elektrické spotřebiče budou v domácnosti využívány.

 

2. Plán a cena rekonstrukce elektroinstalace

Pokud dojde technik k závěru, že je potřeba elektroinstalaci vyměnit, začněte plánovat. Dodavatelská firma by vám měla navrhnout vhodné řešení rekonstrukce elektroinstalace

shutterstock_241689421-1.jpgObvykle vám zkušený odborník řekne, jaké části je třeba vyměnit, ptá se, kde budete chtít zásuvky, kde bude kuchyňská linka a velké kusy nábytku, jaké náročnější spotřebiče a kde budete používat. Tomu všemu přizpůsobí novou elektroinstalaci, abyste po rekonstrukci měli zásuvky, vypínače a rozvody vždy tam, kde je potřeba. Při plánování rekonstrukce elektroinstalace si vyberete vhodné designové provedení vypínačů, zásuvek a svítidel. Dále se stanoví rozsah a způsob provedení, zejména jak budou vedeny kabely, kolik bude spínačů, zásuvek, svítidel atd. Kabely mohou být vedeny různými způsoby a jejich kombinacemi, např. uložením do zdí, podlahami, sádrokartonem, lištami apod. Rozsah a způsob provedení ovlivňuje cenu elektroinstalace, do které příp. vstupují také související zednické a sádrokartonářské práce pro zapravení a skryté vedení kabelů. Orientační cena rekonstrukce elektroinstalace pro nejčastější běžné dvou a tří pokojové byty se pohybuje v rozmezí 50 – 100 tis. Kč. Pokud budou potřeba zednické práce (např. pro zapravení drážek s kabely ve zdech) a nebudete si je zajišťovat sami, počítejte zhruba s částkou 15 - 30 tis. Kč. Přesnou cenu pro váš byt vám sdělí odborná firma poté, co si společně upřesníte všechny faktory důležité pro rekonstrukci vaší elektroinstalace.

 

3. Samotná rekonstrukce

S technikem či projektantem se domluvíte na dalším postupu a termínech. Bude potřeba připravit prostor pro rekonstrukci elektroinstalace. Protože rozvody se zpravidla ukládají přímo do zdí a podlah a následně se zednicky začišťují, připravte se na stavební činnost v bytě během úprav. V bytě se i během rekonstrukce dá samozřejmě bydlet, ale pokud máte děti či domácí zvíře, je to ideální příležitost např. pro rodinnou dovolenou. Vrátíte se odpočatí a budete se těšit z nové, bezpečné elektroinstalace a hezkého bydlení.

Zvažte, zda chcete mít doma moderní inteligentní elektroinstalaci. Tento moderní postup propojí více zařízení, které můžete ovládat najednou. Lze ovládat veškeré osvětlení, stínící techniku, audio, alarm nebo regulaci vytápění. Inteligentní elektroinstalace se výborně hodí do větších bytů nebo rodinných domů. Pro milovníky komfortu a moderních technologií lze inteligentní elektroinstalaci doporučit.

4. Po rekonstrukci

Po rekonstrukci je potřeba provést další řemeslné práce – například znovu vymalovat. Tyto služby si můžete zařizovat sami v rámci rekonstrukce celého bytu, nebo je pro vás zařídí dodavatel nové elektroinstalace. Pak už nezbývá, než hotovou elektroinstalaci předat. Nová elektroinstalace bude odpovídat technickým a bezpečnostním normám a především vašim potřebám. A navíc – dnešní koncové prvky, jako jsou designové vypínače, zásuvky a svítidla, podtrhnou celkovou atmosféru vašeho interiéru.

Chci novou elektroinstalaci

b7_vigilius16_191103_300_rgb.jpg     r1_bikini-berlin43_210714_300_rgb.jpg     r1acryl-millieu04_180314_300_rgb.jpg     r1eiche-millieu01_180314_300_rgb  kopie.jpg

Designové vypínače a zásuvky Berker. Dodávku a montáž zajišťuje ELDECO s.r.o.

r3_frede07_170913_300_rgb.jpg   s1_vigilius23_191103_300_rgb.jpg   s1930_wh09_250912_300_rgb.jpg   design-zasuvky.jpg

Designové vypínače a zásuvky Berker. Dodávku a montáž zajišťuje ELDECO s.r.o.

Chci novou elektroinstalaci

Jak si vybrat dodavatele?

Výběr dodavatele nebývá jednoduchý. Nikdy se nedívejte jen na cenu rekonstrukce. Cena není to nejdůležitější, důležité je to, co vám nová elektroinstalace přinese. Hledejte firmu, která se na výměnu elektroinstalace specializuje a nabízí vám potřebné garance kvality a zkušenosti. Je třeba si uvědomit, že elektřina vás může zranit nebo způsobit majetkové škody, úspory na kvalitě nejsou na místě. Naši technici a elektrikáři plní všechny kvalifikační požadavky, mají praxi a instalují výhradně ověřené a kvalitní výrobky pro elektroinstalace od renomovaných firem, jakými jsou ABB, Legrand, designové vypínače a zásuvky Berker a další.

Nechte si doporučit dodavatele od známých nebo hledejte informace a reference na webových stránkách dodavatelů. Dobrým měřítkem je také šíře služeb dodavatele. Pokud krom rekonstrukce elektroinstalace a revize nabízí firma i další služby pro komplexní modernizaci elektroinstalace a interiéru, jakými jsou zejména stavební práce, ale třeba i výmalba bytu po rekonstrukci elektroinstalace, můžete získat ideálního partnera, který vám ušetří starosti a čas. S vhodným dodavatelem bude váš byt či dům bezpečný a krásný.

Chci zadat poptávku

 

Svou práci děláme poctivě.

Ať hledáte jakékoliv řešení, ozvěte se nám. Rádi vám pomůžeme.

Kontaktujte nás